Sarajlije Tomislavgrad
The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Hajduk - Sarajlije 2:2

07. travnja 2021. godine

Hajduka i Slaven Belupo odigrali su 2:2 na Poljudu u zaostaloj utakmici 21. kola HNL-a.

Hajduk je poveo u 22. minuti iako na početku utakmice nije puno pokazao. Livaja je lijepo ubacio s desne strane, a Umut se odlično snašao i poslao loptu u mrežu. Važan trenutak dogodio se u 41. minuti utakmice kada su Splićani ostali s igračem manje. Mujakić je nakon gužve ošamario Lulića, a sudac Pečarić mu opravdano pokazao crveni karton. U drugom poluvremenu zablistao je Ivan Krstanović koji u samo četiri minute okrenuo utakmicu. Prvo je u 65. iz blizine matirao Kalinića da bi u 69. tukao s 25 metara i uz pomoć Dimitrova od koga se lopta odbila pogodio protivničku mrežu.

Hajduk je u šestoj minuti sudačke nadoknade ipak uspio doći do izjednačenja kada je svoj drugi gol zabio Umut. Opet mu je asistirao Livaja, a ovaj put to je napravio sjajno, petom. Hajduk - Slaven Belupo 2:2 (Umut 22, 90+6 / Krstanović 65, 69), piše večernji.hr.

Sredinom nastavka Krstanović je zabio dva gola Hajduku koji je tako postao klub kojem je najviše zabijao u karijeri (16 golova). Izjednačio se s Miljenkom Mumlekom na vječnoj ljestvici golgetera HNL-a.

Ivan Krstanović i u 39. godini zna kako rješavati važne utakmice. Neuništivi napadač Slaven Belupa zabio je dva gola Hajduku u odgođenoj utakmici 21. kola HNL-a na Poljudu ovu srijedu (2-2).

Krle je iskoristio igrača više za “farmaceute” od kraja prvog poluvremena, kad je Nihad Mujakić zbog šamaranja Karla Lulića dobio izravan crveni karton, i okrenuo utakmicu sredinom drugog dijela.

Prvo je u 65. minuti s peterca laganim dodirom matirao Lovru Kalinića nakon ubacivanja Brune Gode s lijeve strane, a onda je u 69. poentirao i udarcem s više od 20 metara. Lopta je od bloka završila u mreži.

Bili su to 15. i 16. Krstanovićev gol u Hajduku. Od sezone 2010./11. zabijao je Splićanima u svakoj sezoni osim 2015./16. i 2016./17., kad nije ni mogao jer je igrao u Širokom Brijegu.

Krstanović je prvi gol proslavio skidanjem dresa i pokazivanjem broja 99 na dresu, a drugim se izjednačio s Miljenkom Mumlekom na četvrtom mjestu vječne ljestvice strijelaca HNL-a. Obojica sad imaju po 106 golova.

Krstanovićev učinak protiv Hajduka

Treće mjesto koje drži Joško Popović (111) još je dostižno do kraja ove sezone, na drugom je Igor Cvitanović (126), a na prvom Davor Vugrinec sa 146 golova.

Hajduk je postao i klub kojem je Krstanović najviše zabijao u karijeri. Do ove srijede to je bila Istra kojoj je zabio 15, Lokomotivi je zabio 12.

Trener Slaven Belupa izvadio je Ivana iz igre u 79. minuti uz zasluženi pljesak, a Umut Nayir, koji je zabio i prvi gol, u 96. minuti je zabio za konačnih 2-2. Za oba gola asistirao mu je Marko Livaja, piše 24 sata.