Sarajlije Tomislavgrad
The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Slaven slavio protiv Dragovoljca u borbi za opstanak, Krstanović zabio 113. gol u HNL-u

19. studenog 2021. godine

Slaven Belupo je s punim plijenom otišao iz Kranjčevićeve i stvorio zalihu od šest bodova u odnosu na Hrvatski dragovoljac u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu. U prvoj utakmici 16. kola Prve HNL nogometaši Slaven Belupa su kao gosti u Zagrebu svladali Hrvatski dragovoljac sa 2-1 (2-0).

Slaven Belupo je poveo već u 3. minuti pogotkom Antonija Boseca, a Ivan Krstanović je u 10. minuti realizirao kazneni udarac za prednost gostiju od 2-0. Hrvatski dragovoljac je smanjio zaostatak u 73. minuti, kad je sa bijele točke precizan bio Valentino Majstorović. Za goste iz Koprivnice utakmica nije mogla bolje početi. U trećoj minuti je lopta došla do Antonija Boseca u kaznenom prostoru. Desni bočni igrač Slavena je jednim driblingom došao do prostora za udarac lijevom nogom, a sa osam metara je pogodio suprotni kut za vodstvo gostiju. Inicijativa momčadi Zorana Zekića nastavljena je i nakon pogotka pa je u 10. minuti nakon prekršaja na Zvonareku u kaznenom prostoru Mario Zebec dosudio kazneni udarac. Redoviti izvođač Ivan Krstanović bio je precizan i svojim 113. pogotkom u Prvoj HNL udvostručio prednost Koprivničana.

Mogao je Slaven Belupo postići još pokoji pogodak, a najbliže mu je došao 16-godišnji Lovro Zvonarek u završnici prvog poluvremena, kad na ubačaj Krstanovića nije uspio poslati loptu u mrežu sa dva metra. Njegov je udarac obranio domaći kapetan Zvonimir Šubarić. U prvom dijelu su nogometaši Hrvatskog dragovoljca ostali bez ijednog udarca, dok su gosti imali 10 udaraca od čega je osam išlo unutar okvira. U drugom dijelu su Koprivničani odlučili čuvati stečenu prednost pa je domaća momčad zagospodarila terenom. Kontinuirani napadi urodili su plodom. Nakon konzultacije s VAR sobom, sudac Zebec je dosudio kazneni udarac za Hrvatski dragovoljac, a u 73. minuti je siguran izvođač bio Valentino Majstorović. Na nesreću domaće momčadi, do kraja utakmice nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vratara Koprivničana Ivana Čovića pa je Slaven Belupo s punim plijenom otišao iz Kranjčevićeve i stvorio zalihu od šest bodova u odnosu na Hrvatski dragovoljac u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu. Utakmicu je sudio Mario Zebec iz Cestice.