Sarajlije Tomislavgrad
The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

HVALA VAM Slaven Belupo napustila osmorica igrača

HVALA VAM Slaven Belupo napustila osmorica igrača

14.06.2023.godine

HVALA VAM Slaven Belupo napustila osmorica igrača

nk_slaven_belupo.jpg - 207,01 kB

Boje Slaven Belupa u idućoj sezoni neće braniti osmorica dosadašnjih prvotimaca. Po isteku ugovora klub će napustiti Ivan Krstanović, Nikola Jambor, Vinko Soldo, Antonio Perošević, Jakov Bašić, Nikola Turanjanin i Marko Žuljević, a iz Slavena odlazi i Giannis Christopoulos kojem je istekla posudba. Ovim putem klub im se zahvaljuje na velikoj profesionalnosti koju su iskazali te na svemu što su učinili noseći plavi dres.

Ivan Krstanović je u Koprivnicu stigao u siječnju 2019. godine i od tada je upisao 143 nastupa u dresu Slaven Belupa te 47 puta tresao protivničke mreže i 10 puta asistirao. Ukupno je na terenu proveo 9304 minute te je dosegao treće mjesto najboljih strijelaca u povijesti HNL-a s ukupno 123 gola.

Nikola Jambor je u povratničkoj sezoni za svoj klub upisao 26 nastupa, 23 u prvenstvu i tri u Kupu, te upisao po jedan gol i asistenciju. Pogodak je zabio za, u tom trenutku, izuzetno važan bod protiv Dinama u Koprivnici.

Baš kao i Nikola, i Vinko Soldo imao je svoj ‘drugi mandat’ u Slaven Belupu. Gledajući oba navrata upisao je 80 nastupa, postigao jedan pogodak i zaradio 12 žutih kartona. Ukupno je na terenu proveo gotovo 7000 minuta u našem dresu.

Antonio Perošević u klub je stigao u siječnju te je ukupno nastupio u 13 utakmica za Slaven Belupo. Debitirao je protiv Dinama u Koprivnici u remiju rezultatom 1:1.

Jakov Bašić je dres Slaven Belupo nosio u protekloj sezoni. Ukupno je odigrao 24 utakmice, 21 u prvenstvu i tri u Kupu, i zaradio jedan žuti karton. Posljednji nastup upisao je u posljednjem kolu prošlog prvenstva u Puli protiv Istre 1961.

Nikola Turanjanin ukupno je nastupio u četiri utakmice za Slaven Belupo tijekom svojeg boravka u Koprivnici. Ove sezone nosio je dres našeg kluba dva puta. U 28. kolu protiv Varaždina te u 35. kolu protiv Hajduka.

Marko Žuljević u klub je stigao u ljetnom prijelaznom roku prošle sezone. Odigrao je 24 utakmice za Slaven Belupo, postigao tri pogotka i upisao dvije asistencije. U posebnom će sjećanju ostati utakmicu protiv Gorice u prvenstvu kada je golom i asistencijom kreirao preokret za pobjedu 2:1 u Koprivnici.

Giannis Christopoulos ovu je sezonu proveo na posudbi u našem klubu. Ukupno je nosio 13 puta dres Slaven Belupa, 11 puta u prvenstvu te dva puta u Kupu te je zaradio jedan žuti karton. Na terenu je proveo 656. minuta.

Krle, Jambi, Vinko, Pera, Bašo, Nikola, Žulj, Chris! Hvala Vam još jednom na svemu i sretno u daljnjoj karijeri!

Stoji na službenim stranicama NK Slaven Belupo.