Sarajlije Tomislavgrad
The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Najstariji strijelac u povijesti HNL-a rastura i u 42. godini! Utrpao dva gola i - izašao na poluvremenu

07.04.2024.

Krstanović je pokazao da se od njega mogu očekivati velike stvari

Uvjerljivom pobjedom 4:0 nad gostima iz Hrvaca u sklopu 21. kola 2. Nogometne lige karlovački nogometaši zaokružili su svoj dosadašnji ligaški učinak na 40 osvojenih bodova, od toga kod kuće 24 i 16 na strani. Gosti nisu bili ravnopravan suparnik, a ‘pokosio‘ ih je rano primljeni pogodak, koji je usmjerio utakmicu.

Karlovac 1919, osokoljen prethodnom pobjedom ostvarenom kod Grobničana, krenuo je vrlo angažirano od prve minute, brzo došao do vodstva i riješio pitanje pobjednika. Četiri pogotka postignuta u prvih 45 minuta govore o punoj dominaciji i sjajnom izdanju na travnjaku. Ivan Krstanović, inače najstariji strijelac u povijesti HNL-a, postigao je svoj prvi karlovački gol na način pravog znalca i golgetera, što već godinama dokazuje na HR-terenima i na Ribarev ubačaj s desnog boka našao se na pravom mjestu pospremivši glavom neobranjivo loptu u mrežu. Kada su Da Silva i Bolanča u ‘sendvič‘ stavili i oborili Tankosića za najstrožu kaznu koju je realizirao Pamić, sve je bilo jasno. Još dva pogotka do odmora bili su potvrda glatke pobjede.

Posebno je impresivna bila učinkovitost domaće momčadi, nije to bio dobar dan za vratara Hrvaca Pudara, koji je obranio samo jednu loptu, udarac Matjaža je skrenuo u korner u 27. minuti. Razumljivo, nastavak je donio odrađivanje posla, gost nije uspio ozbiljnije ugroziti karlovačko vodstvo, a domaćin je čekao kraj i drugih 45 minuta nije bilo previše sadržajno. Hrvace ostaju jedna od najslabijih momčad lige po gostujućim rezultatima, stvarno su loši u tom segmentu i imaju samo 4 boda u 11 utakmica izvan svog igrališta.

Dvostruki strijelci i najbolji pojedinci Krstanović i Pamić ostali su u svlačionici i dobili poštedu u drugom poluvremenu. Odlično je odigrala cijela momčad, a posebno Tankosić, Ribar i Stepinac dižu svoju formu i sve više iskazuju svoj veliki igrački potencijal. Vrlo siguran bio je domaći vratar Marković, kojem je ovo peti ligaški nastup za "plavo-bijele", a već četvrti "clean sheet" što je svakako potvrda sigurnosti, čvrstoće, pouzdanosti, odgovornosti i ozbiljnosti obrambene linije i cijele momčadi. Debitantske minuti upisao je mladi talentirani lijevi bek Antičić, po starosnoj kategoriji još uvijek kadet.

Slijedi odlazak u Dugo Selo, bit će to novo bitno iskušenje i izazov u borbi za vrh.

Sportske.jutarnji.hr / Piše: Krešimir Perković / Objavljeno: 03. travanj 2024. / foto Damir Karajac Cropix