The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Senzacija nad senzacijama! Vatreni do kraja uništio moćni Liverpool usred Anfielda

11.04.2024.

Čudesnu utakmicu odigrali su nogometaši Atalante na gostovanju kod Liverpoola

U prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige između Liverpoola i Atalante vidjeli smo veliko iznenađenje. Favorizirani Liverpool je na Anfieldu s 0:3 poražen od Atalante.

Domaćin je očekivano dominirao u posjedu od prve minute, no nisu to uspjeli pretvoriti u konkretne prilike. S druge strane, gosti iz Bergama su smireno čekali svoju priliku i u 38. minuti poveli. Gianluca Scamacca je dočekao povratnu loptu na rubu kaznenog prostora i odmjerenim udarcem dovodi svoju momčad u vodstvo. Dojam je i da je vratar Liverpoola Caoimhin Kelleher mogao bolje reagirati.

Za Atalantu od prve minute nastupa i hrvatski reprezentativac Mario Pašalić koji je već u trećoj minuti propustio priliku za vodstvo Atalante, ali je to naplatio kasnije.

U 61. minuti Atalanta je udvostručila vodstvo na gotovo identičan način. Ponovno je Scamacca dočekao povratnu loptu i pospremio ju ja za velikih 2:0 Atalante na Anfieldu. Potvrda pobjede došla je u 83. minuti kada je strijelac postao Pašalić. Bivši igrač Hajduka je ispratio akciju do kraja i pospremio odbijanac u mrežu.

Solidnu prednost uoči uzvrata ima i Bayer Leverkusen koji je pobijedio West Ham United sa 2-0 postigavši oba gola u samoj završnici utakmice. Strijelci su bili Jonas Hofmann (83) i Victor Boniface (90+1).Lider njemačkog prvenstva je protiv posljednjeg pobjednika Konferencijske lige dominirao cijeli susret. "Apotekari" su imali 65 posto posjeda lopte te čak 32 udarca prema suparničkim vratima. Lukasz Fabianski je branio sjajno, no u završnici je dva puta pokleknuo.

Bayeru je to bila 42. utakmica ove sezone u svim natjecanjima bez poraza. Josip Stanišić je igrao za domaćine do 67. minute.

U talijanskom obračunu Roma je na San Siru porazila Milan sa 1-0, a gol odluke zabio je Gianluca Mancini u 17. minuti.

Milan je dobio oba ligaška susreta ove sezone, a do ove utakmice izgubio je samo jednu od posljednjih 13 međusobnih ogleda.

U posljednem susretu večeri Benfica je pobijedila Marseillle sa 2-1.

Portugalski sastav je poveo 2-0 golovima Rafe Silve (16) i Angela di Marije (52), a za OM je zabio Pierre-Emerick Aubameyang (67).